ՀՀ Կառավարությունում այս պահին արտահերթ նիստ է ընթանում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանի ռազմական միջադեպի մասին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես եկավ խոսքով, որում նշեց, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը սադրիչ գործողություններով գրոհել են Մովսես գյուղի դիրքերը: Նա հավելեց, որ ադրբեջանական կողմի ցանկացած սադրիչ գործողություն, վստահաբար, անպատասխան չի մնում: Վարչապետը կոչ արեց ժողովրդին զորակցություն հայտնել եւ աջակցել մեր զինվորներին:
Այնուհետ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրեց երեկվանից մինչ հիմա տիրող իրավիճակը՝ նշելով, որ Ադրբեջանն ունի զգալի կորուստներ, օպերատիվ իրաբվիճակն ամբողջությամբ կառավարելի է եւ վերահսկվում է: