Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում ավելացել է 112-ով. մահացել է 64-ամյա կին
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը վերջին մեկ օրում ավելացել է 112-ով և դարձել 2619։ Տեղեկությունը հայտնում է Հիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման ազգային կենտրոնը:
Կենտրոնի տվյալներով՝ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1462 մարդ, ընդհանուր առմամբ կատարվել է 25.846 թեստավորում, առողջացել են 1111-ը։
Առայսօր գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահանալու 40 դեպք և մահվան 6 անուղղակի դեպք:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 4-ի տվյալներով՝ ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը 2507 էր:
Հայաստանում կորոնավիրուսից վերջին մեկ օրում 1 մահ կա գրանցված: Մահացած պացիենտը կին է։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը, նա 64 տարեկան էր և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
«Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 6 է»,- տեղեկացնում են գերատեսչությունից։