ՀՀ գլխավոր դատախազը՝ Վանեցյանի՝ հատուկ ծառայությունների կողմից հավաքագրված լինելու մասին
Այդպիսի քրեական վարույթ չկա, որով ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը մեղադրվում է հատուկ ծառայություններին հավաքագրված լինելու մեջ: ԱԺ-ում այսօր այս մասին հայտարարեց գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ ի պատասխան լրագրողների այն հարցի, թե ի՞նչ տեղեկություններ ունի պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանի այսօր հրապարակած հարցերի վերաբերյալ:
«Եկեք քննարկենք հարցեր, որոնք իմ պաշտոնական տիրույթին են վերաբերում»,- ասաց Դավթյանը՝ հավելելով, որ եթե նման փաստական տվյալ հրապարակի դրա համար պաշտոնական պարտավորություն ստանձնած անձը, կարող է մեկնաբանել:
Դավթյանը հավելեց, որ այդ բնույթի ցանկացած հայտարարություն օպերատիվ ստուգման անհրաժեշտություն ունի, կստուգվի, բայց այդպիսի քրեական վարույթ չկա: