ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ այսօր կորոնավիրուսի 16 նոր դեպք է հաստատվել: Ընդհանուր հիվանդների թիվը կազմում է 937:
Բուժված անձանց թիվն ավելացել է 11-ով՝ դառնալով 149: Փաստացի բուժվող այս պահին 777 մարդ կա:
ՀՀ ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան եւս մեկ դեպք։ 72-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ, բացի այդ, տղամարդն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ՝ զարկերակային գերճնշում, շագանակագեղձի ադենոմա։
Այսպիսով կորոնավիրուսի հետեւանքով մահերի թիվը Հայաստանում 11 է:
Փոխվարչապետը Քորմիերի հետ զրույցում շնորհակալություն է հայտնել ՀԲ թիմին․ քննարկվել էԽաղաղության խաչմերուկը