Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը եթե մեծ լինի, կառավարությունը դրա մասին կհայտարարի առաջինը։ Այս մասին այսօր Ջերմուկում հանրահավաքից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հավաստիացրեց, որ այս պահին ինչ խնդիր կա, երեկ երեկոյան ասել է, եւ եթե կլինի ավելի մեծ խնդիր եւ ավելի մեծ ռիսկ, դրա մասին նա կհայտարարի։
«Հիմա, ինչպես ընդունված է, բոլոր շփում ունեցած մարդկանց շրջանակը պարզվում է, եւ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ։ Կարող է լինել, որ մարդիկ լինեն՝ մեկուսացվեն «Գոլդեն փելեսում», բայց կարող է մարդիկ լինեն, որ հանգամանքներից ելնելով՝ խնդրենք իրենց տանը մեկուսանալ»,- ասաց Փաշինյանը։
Հարցին, թե չի ընդհատվելու քարոզարշավը՝ կորոնավիրուսով պայմանավորված, վարչապետը պատասխանեց՝ ինչպես տեսնում եք, շարունակվում է։ «Եթե անհրաժեշտություն կծագի ընդհատել, կընդհատենք, քանի դեռ չենք ընդհատել, ուրեմն նման անհրաժեշտություն չկա»,- եզրափակեց Փաշինյանը։