Հրայր Թովմասյանի եւ Նորայր Փանոսյանի գործն ուղարկվել է Դատախազություն
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի եւ նրա սանիկ Նորայր Փանոսյանի վերաբերյալ քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:
Հիշեցնենք՝ փետրվարի 18-ին գործով նախաքննությունն ավարտվել էր, եւ գործի նյութերը տրամադրվել էին կողմերին՝ ծանոթանալու համար:
Թովմասյանն ու Փանոսյանը մեղադրվում են ՀՀ ՔՕ-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ): Այս քրեական գործի մասին հայտնի դարձավ 2019 թվականի աշնանը. սեպտեմբերի 28-ին մեղադրանք առաջադրվեց Նորայր Փանոսյանին, ավելի ուշ՝ դեկտեմբերի 28-ին, Հրայր Թովմասյանին: