Երևանում և 7 մարզում այսօր սպասվում են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 12-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն՝
10։00-16։00 Այգեստան 11փ. 34-101 սեփական տները, Հերացի փ. 2, 2Ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Քուչակ թաղ. 14-19 շենքերը, Թումանյան թաղ. 6/1, 6/2, 6/3, 7/1, 7/2, 8, 9, 10, 11, 12/1, 12/2, 13/1, 13/2, 20, 21, 22, 23, 48, 49 շենքերը, Իսահակյան թաղ. 3/1, 3/2, 5,5/5, 26/1, 26/2 շենքերը, Ավանի վարչական շենքը, թիվ 171 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 4/2, 8, 8/1, 10, 10/1 սեփական տները, Բագրևանդի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Մամիկոնյանց փ. 27 շենքը, Գոգոլի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Ադամիում» և «Դիոքսիդ» ՍՊ ընկերությունը, քաղ․ «Զոյա Բաղդասարյան», Թ․ Սարյան և Արագածի փողոցների սեփական տները, Ե․ Թադևոսյան փ․ 12, 12/1, 12/2, 12/3, 12/5, 12/6, 12/7 շենքերը, Բագրատունյաց պող․ 4-րդ նրբ․ 21, 34ա, 38ա, 36/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Անդրանիկի փ. 28 շենքը, Կուրղինյան փ. 23 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
10։00-16։00 Առատաշեն գյուղը,
10։00-15։00 Մասիս քաղաքի Նոր և 3-րդ թաղամասերը՝ մասնակի, քաղաքապետարանը, «Վեոն Արմենիա» ընկերության գրասենյակը, թիվ 2 դպրոցը, հիվանդանոցը և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Արարատ քաղաքի Խանջյան, Սերոբ Աղբյուրի փողոցները՝ մասնակի,
10։30-13։00 Վերին Արտաշատ գյուղը՝ մասնակի,
10։30-14։30 Նորաշեն գյուղը՝ մասնակի,
10։30-16։00 Բարձրաշեն գյուղը՝ մասնակի,
10։00-13։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Իսրայել Օրի, Աթարբեկյան, Իսահակյան, Օրբելու փողոցները՝ մասնակի,
11։00-15։00 Շատին գյուղը՝ մասնակի,
10։00-16։00 Աբովյան քաղաքի Բարեկամության փ. 5 շենքը և Ինտերնացիոնալ փ. 10 շենքը՝ մասնակի,
11։00-14։00 Ներքին և Վերին Պտղնի գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-16։00 Արզական գյուղը, «Աշնաղ» գազալցակայանը, «Վեոն Արմենիա», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայանները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Աբովյան քաղաքի 7-րդ միկրոշրջանը և 3-րդ միկրոշրջանի 16 շենքը, Սարալանջի փ․ 28 շենքը, Կամարիս, Զառ գյուղերը՝ մասնակի, Ջրվեժի «Ա» թաղամասը,
11:30-12:30 Ճամբարակ քաղաքը՝ մասնակի, զին․ մասը, ՀՀՌՑ կայանը, «Վեոն Արմենիա», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայանները,
11։00-15։00 Գավառ քաղաքի Սայաթ-Նովա և Նալբանդյան փողոցները,
10։00-16։00 Աշոցքի տարածաշրջանի Թավշոտ գյուղի 2-րդ փողոցի կենտրոնական մասը, Անիի տարածաշրջանի Մարալիկ քաղաքի ուսումնարանի հարակից տարածքը,
10:00-13:00 Բռնակոթ գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Շամբ գյուղը,
11:00-14:00 Գորիս քաղաքի Բակունցի, Ավանգարդ, Արզումանյան, Գալստյան, Համո Սարյանի, Սաթյան փողոցները, Հ. Սարյան 1-ին նրբանցքը՝ մասնակի,