Երեւանի քաղաքապետարանն այս ամիս 100 միավոր ավտոբուսների մրցույթ է հայտարարելու: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Հուսով եմ, որ տենդերի տեխնիկական բնութագիրը պատրաստող թիմը կհասցնի պատշաճ կերպով ներկայացնել այն, եւ մրցույթը կկայանա: Աշխատում ենք նաեւ Կառավարության հետ, որպեսզի այդ միջոցները Կառավարությունը տրամադրի, այսինքն՝ թույլ տա, որպեսզի այդ վարկային միջոցները գան»,- նշեց քաղաքապետը:
Հայկ Մարությանը հայտնեց, որ ամեն ինչ անելու են, որպեսզի մինչեւ աշուն 100 ավտոբուսներն արդեն լինեն Երեւանում: «Այստեղ հարց է, թե հաղթող ընկերությունը կկարողանա՞ հասցնել, որովհետև շատ ընկերություններ դանդաղ են ավտոբուս արտադրում, անգամ շատ անվանի ընկերություններ չեն կարող այդպիսի մեծ քանակություն միանգամից արտադրել»,- ասաց նա: