16-ամյա աղջկա մահվան գործով ձերբակալվածին մեղադրանք է առաջադրվել շահադիտական դրդումներով սպանության համար
08/01/2020 schedule16:18
16-ամյա աղջկա սպանության համար Ռաֆայել Սուքիասյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (սպանություն, որը կատարվել է շահադիտական դրդումներով):
Այս մասին ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ Սուքիասյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
Հիշեցնենք, որ 16-ամյա աղջիկը սպանվել է հունվարի 5-ին՝ ժամը 23։00-ի սահմաններում: Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ աղջիկը մահացել է խեղդամահ արվելու հետեւանքով։
Ըստ ոստիկանության՝ Սուքիասյանը ձերբակալվել է սպանության հաջորդ օրը քաղաքի կենտրոնից՝ Աբովյան փողոցից, խուզարկության ժամանակ էլ նրա մոտ հայտնաբերվել է սպանված աղջկա պլանշետը, նա տվել է ինքնախոստովանական ցուցմունք։
Ռաֆայել Սուքիասյանը պայմանագրային հիմունքներով ծառայում էր ՊՆ-ում:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ 16-ամյա աղջիկը վարձով էր ապրում այն բնակարանում, որտեղ սպանվել է: