ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության սպորտի գծով փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանն ազատվել է պաշտոնից: Այս մասին տեղեկանում ենք e-gov.am-ից: Որոշման մեջ նշված է հետեւյալը.
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Գեւորգ Լոռեցյանին ազատել կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալի պաշտոնից»:
Լոռեցյանը կալանավորվել է դեկտեմբերի սկզբին: Մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ եւ չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Կալանավորելու որոշումը բողոքարկվել է Վերաքննիչ դատարան: Այս ընթացքում նախարարությունում փոխարինում է ԿԳՄՍ մեկ այլ փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանը: «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում վերջինս նշել էր, որ չգիտի՝ որքան դա կտեւի, ու արդյոք Լոռեցյանի հեռանալու դեպքում ինքը կստանձնի պաշտոնը, թե ոչ: Երեկ՝ դեկտեմբերի 25-ին, լրագրողների հետ զրույցում ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը չէր նշել՝ Լոռեցյանին փոխարինող կա, թե ոչ: Ասել էր, որ պաշտոնն այս պահին թափուր է: