Մանվել Գրիգորյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Բեկթաշյանը, վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից, քիչ առաջ հրապարակեց այս որոշումը՝ այդպիսով մերժելով պաշտպանների վերաքննիչ բողոքը:
Պաշտպանները բողոքարկել էին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նոյեմբերի 19-ի որոշումը, որով մերժվել էր Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Ավելի վաղ պաշտպանները բողոքարկել էին նույնաբովանդակ մեկ այլ միջնորդություն, որը մերժել էր երեկ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Նարինե Հովակիմյանի որոշմամբ:
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր նախատեսվում է նաեւ Մանվել Գրիգորյանի՝ անջատված գործով դատական նիստը: Պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը մեր հարցին ի պատասխան՝ ասաց, որ եթե Գրիգորյանի առողջությունը ների, ապա նա կմասնակցի այսօրվա նիստին:
Հիշեցնենք՝ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով՝ «Զենքի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված սահմանափակումների շրջանցմամբ, կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի, որդու՝ Արման Գրիգորյանի և քննությամբ չպարզված այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր ձեռք բերելու, փոխադրելու և իրենց պատկանող երեք տներում ապօրինի կերպով պահելու, ինչպես նաև տարբեր տեսակի հափշտակություններ կատարելու համար: