Սպորտային վաշտը շուտով նորից կգործի: Այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին, ՀՀ Ազգային ժողովը 2-րդ ընթերցմամբ ընդունեց Կառավարության կողմից ներկայացված զորամասերի եւ զինվորական հաստատությունների կարգավիճակի մասին ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին եւ զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքները: Կողմ քվեարկեց 105 պատգամավոր: Դեմ քվեարկողներ, ինչպես նաեւ ձեռնպահներ, չեղան:
Սպորտային վաշտը փակվել էր 2017թ.: Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանն ընդգծել էր դրա վերաբացման կարեւորությունը: Նա նշել էր, որ օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո իրենք անմիջապես կձեռնարկեն առաջիկա զորակոչի ընթացքում բանակի մարզական ակումբը ձեւավորելու համար անհրաժեշտ միջոցները: