«Տիկի՛ն Զոհրաբյան, դուք որ այստեղից ցուցադրեցիք այդ դպրոցների նկարները, ես կարող եմ ավելացնել բազմաթիվ այլ՝ անմխիթար վիճակում գտնվող դպրոցների նկարներ, բազմաթիվ ճանապարհների նկարներ, որոնք չեն վերանորոգվել խորհրդային տարիներից, եւ բազմաթիվ այլ անմխիթար բաներ, որոնք ՀՀ-ում կան, բայց ես կարծում եմ, որ դուք նաեւ ժամանակին պետք է դրանք ցույց տայիք, ոչ թե այսօր»,- ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանն այսպես արձագանքեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրիա Զոհրաբյանին:
Վերջինս, հիշեցնենք, այսօր Սահմանադրական դատարանի դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու մասին նախագծի քննարկման ժամանակ ցուցադրեց մի շարք դպրոցների նկարներ՝ ասելով, որ ՀՀ կառավարությունն այդ դպրոցների վերանորոգման համար գումարներ չի գտել: Զոհրաբյանի ակնարկը վերաբերում էր ՍԴ անդամներին բավական բարձր թոշակով կենսաթոշակի ուղարկելուն, ինչը նախատեսվում է նախագծով:
Ընդգծելով, որ դպրոցները կապ չունեն քննարկվող նախագծի հետ՝ Դավոյանը փորձեց կռահել, թե ինչ նպատակ ուներ նկարների ցուցադրությունը. «Ուղղակի, ինչպես միշտ, դուք ուզում եք խոսել այն մասին, թե ձեր սրտացավությունը որքան մեծ է: Իսկ դուք եղել եք անցած եւ նախանցած խորհրդարաններում ու ի՞նչ եք արել, որ չլինեն այդպիսի դպրոցներ եւ նմանատիպ անմխիթար բաներ: Դուք ոչ մի բան չեք արել, ընդամենը եկել եք խոսել եւ ցույց եք տվել, թե դուք ամեն ինչից տեղյակ եք»,- ասաց Դավոյանը:
Այնուհետեւ պատգամավորը հիշեցրեց, որ նույնը տեղի ունեցավ հուլիսի 14-ին, երբ Զոհրաբյանը Սեւանից վերցրել էր կապտականաչավուն ջրիմուռների օրինակներ եւ ջուր՝ հայտարարելով, թե դրանք ուղարկում է Վրաստան՝ փորձաքննության եւ Ազգային ժողովում նախաձեռնում է խորհրդարանական լսումներ, որովհետեւ Սեւանը հիվանդ է:
«Սա նույնպես մոռացվեց, եւ հիմա մենք պետք է սպասենք, թե այդ կապտականաչավուն ջրիմուռների խնդիրն ինչպես պետք է լուծվի: Սա ընդամենը այն մասին է, որ պետք չէ ամբիոնից խոսել կամ ֆեյսբուքյան գրառումներ կատարել, թե դուք ինչ սրտացավ եք»,- եզրափակեց Դավոյանը:
Նաիրա Զոհրաբյանի հրապարակած լուսանկարներին անդրադարձավ նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը. «Այո՛, դպրոցներն էդ վիճակում են, տիկի՛ն Զոհրաբյան, իսկ ինչո՞ւ են այդ վիճակում: 30 տարվա անկախ պետություն ունենք, ինչո՞ւ են այդ վիճակում։ Այն պատճառով են դպրոցներն այս վիճակում, որովհետև նաեւ դուք այստեղ նստած հանրապետականի հետ կնոպկա եք սեղմել։ Ա՛յ դրա պատճառով են այդ վիճակում: Մենք դպրոցները կվերանորոգենք, ինչպես վերանորոգեցինք ճանապարհները, ինչպես բանակի հարցն ենք լուծում՝ սպասարկման առումով։ Որեւիցե մեկը թող չանհանգստանա»,- ասաց Ալեն Սիմոնյանը։