ՄԻՊ ինստիտուտը Հայաստանում կայացել է: Այս մասին Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության գործունեության 15-ամյակի առթիվ ԱԺ-ում երկօրյա միջազգային համաժողովին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ելույթի տեսագրությունը հրապարակվել է ՀՀ վարչապետի ֆեյսբուքյան էջում:
«Հույս ունենք, որ 2018 թվականին ՀՀ-ում տեղի ունեցած ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության արդյունքում մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության համար նոր պայմաններ և միջավայր է ստեղծել, ընդհանրապես մարդու իրավունքների պաշտպանության համար նոր պայմաններ են ստեղծվել,- ասաց Փաշինյանը:
Նա նաեւ հավելեց, որ սա չի նշանակում, թե այսօր Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանությունը գտնվում է իդեալական վիճակում, սա նշանակում է, որ մարդու իրավունքների պաշտպանությունը կառավարության համար նույնպիսի առաջնահերթություն է, ինչպես ՄԻՊ-ի: