Մանվել Գրիգորյանի գործը քննող դատավորը մերժեց ինքնաբացարկի միջնորդությունը
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, Մանվել Գրիգորյանի եւ կնոջ գործով դատական նիստի ժամանակ դատարանը որոշեց անհիմն լինելու պատճառաբանությամբ մերժել ամբաստանյալ Գրիգորյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ իրեն ինքնաբացարկ հայտնելու վերաբերյալ։
Դատավորը հայտարարեց, որ Մանվել Գրիգորյանին տեղափոխեցին բուժհիմնարկ, քանի որ շտապօգնության բժիշկները տեղեկացրին, որ Գրիգորյանը ժամը 15։00-ից ի վիճակի չէ մասնակցել դատական նիստին. դատարանում ունեցել է շնչառական անբավարարության նոպա եւ ամբողջ մարմնում ուժեղ ցավեր, արյան շաքարի բարձրացում։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Նաիրի» բ/կ-ի բժիշկներն այսօր Մ․ Գրիգորյանին թույլատրել են ներկա գտնվել դատական նիստին։ Գրիգորյանին միացված էր թթվածնային խողովակ։ Նիստերի դահլիճում էին նաեւ շտապօգնության բժիշկները:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու եւ շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:
Նազիկ Ամիրյանը մեղադրվում է ամուսնու, որդու՝ Արման Գրիգորյանի եւ քննությամբ չպարզված այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ ապօրինի կերպով իրենց պատկանող երեք տներում ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր պահելու, ինչպես նաեւ տարբեր տեսակի հափշտակություններ կատարելու մեջ։