Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող խորհրդարանական քննիչ հանձնաժողովն այսօր հրավիրել է ՀՀ ՊՆ հետախուզության գլխավոր վարչության նախկին պետ, վարչապետի խորհրդական, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին՝ մասնակցելու հանձնաժողովի աշխատանքներին։ Այս մասին այսօր՝ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ, հայտարարեց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Մենք ասել էինք, որ առանցքային հյուրերի անունները, որոնց հրավիրում ենք լսելու, դուք կիմանաք։ Այսօր մենք հրավիրել ենք Արշակ Կարապետյանին»,- ասաց Քոչարյանը։
Նա նաեւ նշեց, որ այսուհետ առանցքային հյուրերի անունները հայտնելու են։ Քննիչ հանձնաժողովի նիստը լինելու է խորհրդարանում՝ այս հանձնաժողովի աշխատանքների համար նախատեսված հատուկ սենյակում։
Նշենք, որ Արշակ Կարապետյանը 2016 թ.-ի Ապրիլյան պատերազմի օրերին զբաղեցնում էր ՀՀ ՊՆ հետախուզության գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը։