Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ (տեսանյութ)
Այս մասին տեսանյութ է տեղադրված Ֆեյսբուքում՝ վարչապետի պաշտոնական էջում: «Հանդիպում եմ Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ»,- ասված է վարչապետի գրառման մեջ:
Կողմերը ողջունել են միմյանց եւ խոսել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի մասին:
Հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կանցկացվի Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցում են ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարները:
Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին մասնակցելու են նաև Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը՝ որպես դիտորդի կարգավիճակում գտնվող երկրի ղեկավար, Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին ու Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լուն՝ հրավիրյալ երկրների ղեկավարների կարգավիճակով: