«Մալաթիա մոլ»-ում բռնկված խոշոր հրդեհի հետեւանքով նյութերի նախապատրասման ընթացքում ներկայացված տեղեկագրի համաձայն՝ «ՎԵԳԱ ՈՒՈՐԴ» ՍՊԸ-ին պատճառվել է 4 միլիարդ 500 միլիոն ՀՀ դրամի վնաս:
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Նա նաեւ տեղեկացրեց, որ դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը ստացել են, կատարվում է նախաքննություն: Հաշվի առնելով հանրային հետաքրքրությունը՝ մանրամասների մասին կտեղեկացնեն լրացուցիչ:
Նշենք, որ դեպքի առթիվ դատախազությունը հարուցել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը, որն առանձնապես խոշոր չափերի վնաս է պատճառել):