Ազատականացման գործընթաց է եղել, սակայն բիզնեսը չի արձագանքել. ՊԵԿ նախագահ
ՀԴՄ սարքերի ազատականացման գործընթացը նախորդեց այն իրավիճակին, որ այսօր կա, եւ մենք բազմաթիվ քննարկումների արդյունքում գնացինք այն իրավական փոփոխություններին կամ իրավակարգավորումներին, որ ազատականացրինք ընդհանրապես ՀԴՄ-ի դաշտը: Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը:
«Ցավոք սրտի, մեկ ընկերություն կա, որ արդեն հայտարարել է, որ ունենալու է որոշակի խմբաքանակ: Կուզեինք, որ ոչ թե լիներ մեկը, այլ 11-ը կամ 101-ը, եւ այդ գործընթացը լիներ ոչ թե հիմա, այլ ասենք 5 կամ 6 ամիս առաջ»,- ասաց Անանյանը:
Դիտարկմանը՝ որոշ տեսակետներ, որ ՊԵԿ-ը խոչընդոտում է այդ գործընթացին, Անանյանն արձագանքեց. «ՊԵԿ-ը խոչընդոտներ չի ստեղծել, եթե այդպիսի հայտարարություններ կան, կուզեմ, որ փաստեր ներկայացվեն, այլապես մենք դա կհամարենք պարզ ու պրիմիտիվ հերյուրանք»,- ասաց նա: