Մեդվեդեւի վերջին այցի ընթացքում այս առումով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել. Փաշինյան
Այսօր կառավարության նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ արտահանման ուղիների բնականոն գործունեության թեման մշտապես եղել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի, Հայաստանի ու Վրաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների քննարկման օրակարգում։
«Ես այս հարցը մշտապես քննարկել եմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, նաեւ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի վերջին այցի ընթացքում մենք այս առումով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել»,- ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետը ասաց, որ պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել նաեւ Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ։
«Բազմիցս քննարկումներ ենք ունեցել այս թեմայով, ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ռուսաստանի ու Վրաստանի մեր գործընկերներին այս հարցում մեր պայմանավորվածությունները ճշգրիտ կյանքի կոչելու համար։ Սա նշանակում է, որ մեր արտահանման ուղղությունները հուսալի կերպով աշխատում են ու պիտի շարունակեն աշխատել»,- ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետը նշեց՝ ուրախ է, որ մի քանի ամիս անընդհատ արձանագրում են՝ ՀՀ տնտեսությունը գտնվում է լավ տրամադրության մեջ։
«Լավ սպասումներ են ձեւավորվում, այդ լավ տրամադրությունը հաստատվում է նաեւ արժույթի շուկայում տեղի ունեցող գործընթացներով»,- ասաց վարչապետը, հավելելով, որ այս տարի Կենտրոնական բանկը պահուստավորել է 185 միլիոն դոլար եւ 1 շաբաթվա ընթացքում 50 մլն դոլար է ներհոսել մեր շուկա։