Երևանում և 8 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 26-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Նուբարաշենի խճ. 1-5 շենքերը,
11:00-13:00 Նոր Խարբերդի սեփական տները,
11։00-15։00 Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Նանսենի փ. 5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Միկոյան փ. 2, 4, 4/1, 6, 8, 10 շենքերը, Գալշոյան փ. 46, 48, 50 շենքերը, թիվ 159 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Դավիթ Բեկ փողոցին հարակից սեփական տները, Սարգսաշեն թաղամասի սեփական տները, Ավան՝ Խուդյակովի փողոցի 1-ին նրբանցքի և Ա.Շահինյան փողոցի սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Վարդանանց փ. 15 շենքի 1, 2 մուտքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մանկական վերականգնողական կենտրոնը, թիվ 137 մանկապարտեզը, Մադոյան, Պատկանյան փողոցների սեփական տները, Ղարիբջանյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ա. Տիգրանյան, Վարշավյան, Գյուլբենկյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ուլնեցի փ. 66 շենքը, Ուլնեցի 1-ին փակ. 2 շենքը, Բակունցի փ. 40, 42 շենքերը, Կոմիտասի պող. 3, 5, 5ա, 7, 7/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շինարարների փ. 6, 8, 10 շենքերը, Արզումանյան փ. 8Ա, 10, 12 շենքերը, թիվ 118 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
13:00-15:00 Աղի Հանք՝ թիվ 6 և թիվ 16 հատուկ դպրոցները, Աճառյան փ. 15 շենքը, «Մելնիցա» ռեստորանային համալիրը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-17։00 Մարգարա, Արազափ, Արգավանդ և Տանձուտ գյուղերը,
10։00-13։00 Արմաշ գյուղը և Երասխ գյուղը մասնակի, Զանգակատուն գյուղը, Վարդաշատ Ուրցալանջ գյուղերը մասնակի, Ուրցաձոր գյուղի «Ղ-Տելեկոմ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, Հայկական զորամասը, «Զովաշեն» հեռուստակայանը, «Հայէրոնավիգացիա», «Հիդրոմետ» կայան ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Վեդի քաղաքի Ա.Խաչատրյան և Մարատ Խաչատրյան փողոցները մասնակի,
10։00-15։00 Գեղանիստ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Իսակովի, Աճառյան, Արազի, Այվազովսկու, Բակունցի, Բուդաղյան, Թորոմոնյան, Կասյան, Դուրյան, Օգոստոսի 23-ի. Օրբելի, Ներսիսյան փողոցները մասնակի, Շահումյան գյուղը,
11։00-15։00 Հովտաշեն, Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի,
13։30-16։00 Վեդի քաղաքի Արարատյան փողոցը մասնակի,
10։00-14։00 Արտաբույնք գյուղը մասնակի, Եղեգնաձոր քաղաքի Մոմիկի, Սևակի փողոցները մասանկի,
10։00-16։00 Ձորաղբյուր, Գեղաշեն, Կամարիս գյուղերը մասնակի, Աբովյան քաղաքի «Մարզադաշտ» թաղամասը, թիվ 3-րդ միկրոշրջանը, 4-րդ միկրոշրջանը մասնակի, ծննդատունը և հարակից տարածքները,
11:00-13:00 Վարդենիկ գյուղը մասնակի։
16։00-16։30 Վարդենիս քաղաքը մասնակի, Վարդենիսի «Ինեսա-Իրինա» գազալցակայանը, «Ավետիսյան Վրեժ» ռեստորանային համալիրը, «Ակբա Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկ», «ՎՏԲ-Հայաստանբանկ», «Արդշինբանկ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ», «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերությունների բջջային կայաննները,
11։00-13։50 Գեղամասար, Արփունք, Ավազան, Փոքր Մասրիկ, Նորակերտ գյուղերը, «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ», «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերությունների բջջային կայաննները,
11։00-17։00 Գեղարքունիք, Լանջաղբյուր, Կարմիր, Սարուխան, Ծաղկաշեն գյուղերը, Գանձակ գյուղը մասնակի, Կարմիր գյուղի «Յուքոմ», «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերությունների բջջային կայանները, Ավետիսյան հանգստի գոտին, Սարուխանի պոմպակայանը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Վեոն Արմենիա» ընկերությունների բջջային կայանները, «ԷՍՏ» քարի արտադրամասը, Լանջաղբյուրի գազալցակայանը, պոմպակայանը, Գանձակի «Ալիք» գազալցակայանը, Գավառ քաղաքի ավտոդպրոցին հարակից տարածքները,