«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 18-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Նալբանդյան փ. 7, 9 շենքերը, Պուշկինի փ. 1, 3 շենքերը, Աբովյան փ. 1, 4/3, 4/6 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 38, 40, 42, 43/1, 44, 44/1, 44/2, 44/3, 44/4, 46, 46/1, 46/2, 48, 48/1, 48/2, 48/3, 50, 50/1, 50/2, 50/4, 50/5, 54, 56, 58 շենքերը, թիվ 139 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Դանիել Վարուժան թաղ․ 6 շենքը, թիվ 139 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Խորենացի փ. 43ա, 43բ, 45ա, 45 շենքերը և 47 շենքի 6-8 մուտքերը,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան 1-ին նրբ. 4, 6 շենքերը, Գայի պող. 24 շենքը, Բաղյան փ. 7 շենքը, Բաղյան 2-րդ նրբ. 1 շենքը և հարակից ոչ բգնակիչ-բաժանորդները, Բաղյան 2-րդ նրբ. 5 շենքը, Քոչարյան փ. 6, 8, 10, 12 շենքերը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա.Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1 շենքերը, Գայի պող. 37, 39, 41, 43 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Նարեկացի թաղ. 41 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Պռոշյան փ. 2, 2/1 շենքերը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Պռոշյան 1-ին նրբ. 2/1 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դեմիրճյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Այգեձորի փ. 18 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 21, 25, 31 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ֆանարջյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ֆանարջյան 2-րդ նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արշակունյաց պող․ 46/2 շենքը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 34/1 շենքը, թիվ 75 դպրոցը, Ներքին Շենգավիթ 12, 13 փողոցների սեփական տները, Պիոներ պալատը, Բագրատունյաց պողոտայի սեփական տները, «Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնը, Արշակունյաց պող․ 30, 32 շենքերը, Լազոյի փ․ 6 շենքը, Լազոյի նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Անդրանիկի փ. 65 շենքը, Նորաշեն թաղամասի սեփական սեկտորը, Սիլիկյան 5, 7, 11, 12, 13 փողոցները, Բաբաջանյան փ. 129 շենքի 3, 4 մուտքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-12։00 Հովտաշատ գյուղը և Հայանիստ գյուղը մասնակի,
10։00-13։00 Զանգակատուն, Վարդաշատ գյուղերը, Լանջառ, Ուրցալանջ և Այգավան գյուղերը մասնակի,
10։00-14։00 Նորամարգ գյուղը մասնակի,
10։30-16։00 Հովտաշեն գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Ազատավան գյուղը մասնակի,
13։00-14։00 Մասիս քաղաքի Գործարանային փողոցը մասնակի և Կայարան թաղամասը մասնակի,
10։00-14։00 Վարդահովիտ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Կապույտ գյուղը մասնակի,
11։00-16։00 Հորս գյուղը,
10։00-16։00 Ձորաղբյուր, Կամարիս, Գեղաշեն գյուղերը մասնակի,
11։00-16։00 Ծաղկաձոր քաղաքի մանկապարտեզը, դպրոցը, Գրողների տունը, պոմպակայանը, «Սուսամբար», «Հացատուն», «Յուգափեր», «Վարվառա Սարգսյան», «Զվարթնոց», «Ա․Թարվերդյան», «Արմավտո», «Լ․Գալստյան», «Արփինե», «Ոսկու աշխարհ», «Դելտա Արմենիա» ընկերությունները, «Գոլդեն հոթել», պոմպակայանը, կուսաստանը, առաջնորդարանը, «Վեոն Արմենիա» ընկերության բջջային կայանը, արևային կայանը և հարակից ամառանոցները,
10։30-11։30 Սևանի Վազգենյան դպրանոցը, ճեմարանը, Գրողների տունը, թերակղզուն հարակից «Նաիրի», «Կարինե Դավթյան», «Րաֆֆի և Սերինե», «Մարութա գրուպ», «ԱրԱրս կոնտրակտ», «Զեփյուռ» հանգստի գոտիները, Հանրային լողափը, «Կարեն» ՍՊ ընկերույունը և առագաստանավային ակումբը,
10:00-14:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Աշոցք գյուղի Շվեդական թաղամասը,
09:30-10:30 Գետիշեն գյուղը մասնակի,
10:00-13:00 Գետաթաղ, Դարբաս, Լծեն, Լոր, Շենաթաղ, Շամբ, Աղիտու, Նորավան, Վաղատին, Որոտան գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11:00-17:00 Սառնակունք, Սպանդարյան գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Բռնակոթ գյուղը մասնակի, Գորիս քաղաքի Ներքին Խորենացի, Նարեկացի, Տաթևացի, Կոմիտաս փողոցները մասնակի: