Արթուր Դանիելյանը քիչ առաջ բերման է ենթարկվել Նիկոլ Փաշինյանի՞ն ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով
«Ադեկվատ» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը քիչ առաջ ոստիկանության աշխատակիցների կողմից բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին:
«Ադեկվատ» ՀԿ-ի անդամներից մեկը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով տեղեկացրեց, որ Արթուր Դանիելյանը բերման է ենթարկվել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու սպառնալիք հնչեցնելու կասկածանքով:
ՀՀ ոստիկանությունից մեր զրույցում միայն ասացին, որ Դանիելյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնի բաժին՝ սպառնալիք հնչեցնելու կասկածանքով, նախապատրաստվում են նյութեր:
Ըստ ամենայնի՝ Արթուր Դանիելյանը բերման է ենթարկվել երեկ ասուլիսի ընթացքում հնչեցրած հետեւյալ խոսքերի համար. «...Էս ամեն ինչ արդյունքում շուտով կարողա մի օր էլ մենք կոչ անենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի գլուխը պետք ա քարով ցխեն»։