Մարտի 1-ի գործով Զաքար Հովհաննիսյանի սպանությունը կատարելու կասկածանքով երեկ գիշերը ոստիկանության զորքերի շտաբի նախկին պետ Գեղամ Պետրոսյանի ձերբակալման որոշումը բողոքարկվել է դատարան:
Այս մասին մեր զրույցում ասաց նրա պաշտպան Վաղինակ Գեւորգյանը, սակայն այլ մանրամասներ չներկայացրեց: Նա նաեւ չպատասխանեց այն հարցին, թե Գեղամ Պետրոսյանը ընդունո՞ւմ է իրեն առաջադրված կասկածանքը թե՝ ոչ:
Բողոքը կքննի Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գագիկ Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ Գեղամ Պետրոսյանը մի քանի անգամ հարցաքննված է եղել Փաստահավաք խմբի կողմից (Փաստահավաք խումբը գործել է 2008 թվականի հոկտեմբերից մինչեւ 2009 թվականի հունիսը):
Հեղափոխությունից հետո Պետրոսյանը նաեւ 3-4 անգամ վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում: