Ժամանակավորապես դադարեցվել են Սամվել Ադյանի լիազորությունները, Խաչատրյանն ազատվել է աշխատանքից. ՊՎԾ ղեկավար
08/05/2019 schedule19:27
Պետական վերահսկողական ծառայության գնումների գործընթացների վերահսկողության վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սամվել Ադյանի լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ՊՎԾ ղեկավար Արգիշտի Քյարամյանը:
«Լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցնելու լիազորությամբ օժտված է դատախազը եւ դատախազի համաձայնությամբ՝ քննիչը: Կալանքից ազատվելուց հետո, երբ վերջինիս նկատմամբ այլ խափանման միջոց է ընտրվել, նման որոշում կայացվել է դատախազի համաձայնությամբ՝ քննիչի կողմից եւ ուղարկվել է մեզ, որպեսզի որոշման պահանջները կատարվեն: Բնականաբար, մեր կողմից որոշման պահանջները կատարվել են»,- ասաց Քյարամյանը:
Նշենք, որ հեմոդիալիզի պարագաների մրցույթների գործով Դավիթ Սանասարյանից եւ Սամվել Ադյանից բացի մեղադրանք էր առաջադրվել նաեւ ՊՎԾ գնումների վերահսկողության վարչության գլխավոր մասնագետ Գեւորգ Խաչատրյանին:
ՀԺ-ն Քյարամյանից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք Խաչատրյանի լիազորություններն էլ են դադարեցվել, ի պատասխան ՊՎԾ ղեկավարն ասաց, որ Խաչատրյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից: