Թավշյա հեղափոխությունից մեկ տարի անց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, արձագանքելով ՍիվիլՆեթի ֆեյսբուքյան հրավերին, անսպասելի եկել և հարցազրույց է ունեցել Թաթուլ Հակոբյանի հետ։
Վարչապետը խոսել է մեկ տարի առաջ այս օրերին տեղի ունեցած իրադարձությունների, Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի, սպասումների եւ դրանց արդարացման մասին: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ քաղաքականության մեջ անցկացրած իր տարիները ցույց են տվել, որ ժողովուրդը սովորաբար չի հավատում քաղաքական գործիչներին ու հեղափոխության հաղթանակի համար կարեւոր էր, որ մարդիկ հավատային իրենք իրենց, ինչն էլ եղավ:
Վարչապետը մի քանի դրվագ պատմեց իրեն ոստիկանական բաժանմունք տեղափոխելու օրվանից:
«Ինձ առեւանգեցին, տարբեր թաղամասերով տարան քաղաքից դուրս, ես ամեն ինչ տեսնում էի, այդ մեքենայի ապակիներից մեկն էլ կոտրված էր ու ես անընդհատ նայում էի, որ ինչ-որ մեկն ինձ պատուհանից տեսնի եւ տեղյակ պահի իմ գտնվելու վայրի մասին, բայց բոլոր մարդիկ կենտրոնացած էին հրապարակներում եւ փողոցներում ոչ ոք չկար: Գնացինք Սեւանի ոստիկանության բաժին, որտեղ անգամ չգիտեին, որ ինձ տանելու են: Ամենահետաքրքիր բանն այն էր, որ ինձ եւ ուսապարկը բաժանեցին:
Իսկ մինչ բաժին հասնելը հետաքրքիրն այն էր, որ ինձ տեղափոխող մեքենան շատ արագ էր ընթանում ու դիմացից ընթացող պետավտոտեսուչը մեքենայից ասում էր «աջ քաշի կանգնի», վարորդը անգամ ցույց տվեց, որ դա ԱԱԾ-ի մեքենան է, ցույց տվեց վկայականը, սակայն պետավտոտեսուչը չէր հավատում, մինչեւ ի վերջո մեքենան կանգնեց, ես այդ ամբողջ ժամանակ ծիծաղում էի...»,-հիշում էր Նիկոլ Փաշինյանը: