Մենք մամուլից տեղեկացանք եւ պարզեցինք, որ դա ապատեղեկատվություն է. Դավիթ Անանյան
Մենք մամուլից տեղեկացանք եւ պարզեցինք, որ դա ապատեղեկատվություն է։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ անդրադառնալով այսօր տարածված այն տեղեկությանը, թե ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարորդի մորաքրոջ որդին նշանակվել է Նորագավիթի մաքսակետի տնօրեն։
«Արյունակցական կապ չունեն էդ մարդիկ, ծանոթ են, այո, որքանով, որ ես գիտեմ, բայց եթե Գեղամ Սարմազյանի մասին է խոսքը, ինքը երկար տարիներ աշխատում է մեր համակարգում, աշխատանքը սկսել է տեսուչից, հասել է մինչեւ հարկային տեսչության պետի տեղակալի պաշտոնի եւ իմ պաշտոնավարման ժամանակ հարկայինից տեղափոխվել է մաքսային ծառայություն։ Մաքսային ծառայությունում եղել է արեւմտյան մաքսային վարչությունում ուղեւորային սպասարկումների բաժնի պետ, հետո նույն վարչությունում եղել է վարչության պետի տեղակալ, հետո այլ վարչություն է տեղափոխվել՝ որպես պետի տեղակալ։ Սա իր անցած ճանապարհն է»,- ասաց ՊԵԿ նախագահը:
Անանյանի խոսքով, նույնիսկ եթե պարզվեր, որ վարչապետի վարորդի մորաքրոջ տղան է, դրա մեջ էլ վատ բան չկա. «Մենք այնքան փոքր ու այնքան հարազատ ենք։ Օրինակ, եթե լրագրողին աշխատանք առաջարկեմ, հնարավոր է գրեն, որ մենք շատ հին, արյունակցական կապեր ունենք»։