ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանի պաշտպաններն այսօր՝ ապրիլի 22–ին բողոք են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին։ Այս մասին մեզ հետ զրույցում ասաց Սանասարյանի պաշտպան Ինեսա Պետրոսյանը։
Պաշտպաններն իրենց բողոքում պահանջում են վերացնել նախաքննական մարմնի որոշումը՝ որպես մեղադրյալ Դավիթ Սանասարյանին ներգրավելու և նրա պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու վերաբերյալ: պաշտպանական կողմը նաեւ պահանջում է գործն ԱԱԾ-ից փոխանցել ՀՔԾ:
Փաստաբանը նաեւ վստահ է, որ իր պաշտպանյալն անմեղ է եւ հարկ չկա նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացնել:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 18-ին Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով. այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը: ԱԱԾ-ի առաջարկությամբ ՀՀ վարչապետի կողմից Սանասարյանի լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են: