Ազգային Ժողովն այսօր՝ ապրիլի 18-ին, քննարկում էր ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի հետագա պաշտոնավարման հարցը վարչապետի քննարկմանն առաջարկելու մասին Ազգային Ժողովի որոշման նախագիծ ընդունելու մասին հարցը։
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը վարման կարգով նշեց, որ, իր կարծիքով, պարոն Ջանջուղազյանը պետք է այսօր ներկա լիներ, քանի որ հարցն իրեն էր վերաբերում․
«Նրա չգալը նույնպես վերաբերմունք է խորհրդարանին։ Սա զգուշացում է բոլոր նախարարներին, որ չի կարելի այդպես վարվել, այդպես խոսել խմբակցությունների հետ։ Մենք պնդում ենք Ատոմ Ջանջուղազյանին պաշտոնանկ անելու հարցը»։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն էլ իր հերթին հայտնեց, որ իրենք կողմ են քվեարկելու այս նախագծին, քանի որ իրենք չստացան առաջադրած հարցերի պատասխանները, եւ նախարարը չբացատրեց տխրահռչակ նամակի բովանդակությունը, որտեղ նշված էր տասը հազար քաղաքացիների կրճատման մասին։
«Իմ քայլ»-ը խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն էլ հայտնեց, որ իրենք դեմ են քվեարկելու, քանի որ նման որոշում կայացնելու համար մեկ հանդիպումը բավարար չէր հարցապնդման առաջարկին կողմ քվեարկելու համար։
Ըստ այդմ՝ «Լուսավոր Հայաստանի» հեղինակած որոշման նախագիծը չընդունվեց․ կողմ քվեարկեց 41 պատգամավոր, դեմ՝ 67 եւ մեկը՝ ձեռնպահ։