Այսօրվա նիստում կառավարությունը մերժեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի նախագիծը։
ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնակատարի տեղակալ Տիգրան Գալստյանը ասաց, որ մերժում են առաջարկը, քանի որ արդեն կա կինոյի միջազգային օր՝ դեկտեմբերի 26-ը։
«Կարծում ենք, որ այդ շրջանակներում կարելի է անդրադառնալ հայ կինոյին՝ միաժամանակ արժեւորելով այն միջազգային կինոժառանգության համատեքստում»,- ասաց Գալստյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց, թե քանի որ կա միջազգային օրը, նպատակահարմար չեն համարում մի հատ էլ սեփական օր ունենալ։ «Մանավանդ որ, միջազգային կինոաշխարհին ինտեգրվելու շատ խելամիտ տարբերակ կլինի»,- ասաց վարչապետը։
ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն էլ նշեց, որ ապրիլի 16-ը ՀՀ ոստիկանության օրն է։ «Այո, եւս մեկ փաստարկ՝ չնայած հիմա ոստիկանության մասին շատ հաճախ են ֆիլմեր նկարում, բայց, ամեն դեպքում»,- հավելեց վարչապետը: