ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ ապրիլի 2-ին, այցելել է Եռաբլուր պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի զոհերի հիշատակին։ Եռաբլուրում են նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, քառօրյա պատերազմին զոհվածների հարազատները։ Վերջիններս ծաղիկներ խոնարհեցին պատերազմի հուշաքարի մոտ։
Երեք տարի առաջ՝ 2016 թվականի ապրիլի 1-ի, լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը ձեռնարկեց պատերազմական գործողություններ, որոնք տեւեցին չորս օր։ Այդ գործողությունների ընթացքում, ըստ պաշտոնական տվյալների, հայկական կողմն ունեցավ 110 զոհ, 120 վիրավոր։