ՊՎԾ-ն տեղեկություն չունի՝ իրենց կառույցի աշխատակիցներին ձերբակալել են, թե՝ ոչ
Երեկ երեկոյան «Analitik.am» կայքը գրել էր, որ ՀՀ ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի՝ այդ թվում ՀՀ ՊՎԾ-ի երկու վարչությունների պետեր Ադյան եղբայրներին:
ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության մամուլի խոսնակ Զարուհի Մեջլումյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց, որ չի տիրապետում նման տեղեկատվության՝ հավելելով, որ դա պետք է ԱԱԾ-ից ճշտենք:
Մեր ճշտող հարցին՝ արդյո՞ք Ադյան եղբայրներն այսօր աշխատանքի գնացել են, Մեջլումյանը պատասխանեց, որ չի տիրապետում:
Այսինքն, երեկ գիշերվանից կայքերից մեկում լուր է հրապարակվում, որ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակիցներ, այդ թվում՝ 2 պետեր, ձերբակալվել են, իսկ ծառայությունում մամուլի խոսնակի մակարդակով նման տեղեկատվության չեն տիրապետում: Այս դեպքում հարց է առաջանում՝ որոնք են մամուլի խոսնակի ֆունկցիաները, եթե վերջինս ավելի քան տասը ժամ ինֆորմացիա չունի սույն կառույցի աշխատակիցների մասին: