Մենք ազդարարում ենք տնտեսական հեղափոխության մեկնարկը. կառավարության ծրագիրն ուղարկվեց ԱԺ
Այսօր ՀՀ կառավարությունն արտահերթ նիստում ընդունեց կառավարության 2019 թվականի ծրագիրը: Հիշեցնենք, որ փետրվարի 6-ին` կառավարության նախորդ նիստում, ՀՀ վարչապետի առաջարկով ծրագիրը քվեարկության չներկայացվեց՝ խմբագրական բնույթի լրացումներ կատարելու համար: Ծրագիրը կուղարկվի Ազգային ժողովի հաստատմանը:
Ծրագիրը ներկայացրեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը եւ ասաց, որ մաքսիմալ մշակել են առաջարկները. «Ստացանք շատ լավ ծրագիր»,- նշեց փոխվարչապետը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց, որ ընթացքում եղել են որոշակի քննարկումներ: «Դա մեզ օգնեց արձանագրել, որ կառավարության այս ծրագիրը համապատասխանում է մեր ունեցած հայեցակարգային պատկերացումներին: Մեր հայեցակարգային պատկերացման համար շատ անկյունաքարային նշանակություն ունի հետեւյալը՝ մենք հռչակել ենք տնտեսական հեղափոխության հայեցակարգը ու մենք ազդարարում ենք տնտեսական հեղափոխության մեկնարկը»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ շուտով կներկայացնեն կառավարության նոր կառուցվածքի մասին նախագիծը: