Ջալալ Հարությունյանը՝ Արցախի պաշտպանության բանակի շտաբի պետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով՝ Արցախի պաշտպանության բանակի շտաբի պետ է նշանակվել Ջալալ Հարությունյանը: Այս մասին փոխանցում են Ստեփանակերտից:
Ջալալ Հարությունյանը մինչեւ նշանակումը Արցախի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամիավորման հրամանատարի պաշտոնն էր զբաղեցնում: Նա փոխարինելու է Կարեն Աբրահմայանին:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Արցախի նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արցախի պաշտպանության բանակի շտաբի պետ Կարեն Աբրահամյանը նշանակվեց Արցախի պաշտպանության բանակի հրամանատար: Նա փոխարինում է Լեւոն Մնացականյանին:
Արցախի ՊԲ արդեն նախկին հրամանատար Լեւոն Մնացականյանն էլ նշանակվելու է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն: Այս տեղեկությունը ՀԺ-ին փոխանցել էին պաշտոնական Ստեփանակերտի մեր աղբյուրները: Րոպեներ առաջ տեղեկությունը հաստատվեց նաեւ պաշտոնապես: