Հրդեհ՝ Ստեփանավանում. 2 այրված դի է դուրս բերվել, երեխան մահացել է հիվանդանոցում, 1 վիրավոր կա (լուսանկարներ)
Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 06:33-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Լոռու մարզի Ստեփանավան քաղաքի Աշոտաբերդ թաղամասի 3-րդ շենքի բնակարաններից մեկում:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Աշոտաբերդ թաղամասի թիվ 3 շենքի (երկհարկանի փայտյա) բնակարաններից մեկում:
Փրկարարները բնակարանից դուրս են բերել 36-ամյա Վեհանուշ Հակոբյանի և 59-ամյա Անուշ Բալայանի դիերը, իսկ եղբայրներ՝ 26-ամյա Դավիթ Հակոբյանին և 12-ամյա Գրիգոր Գրիգորյանին տեղափոխել են Ստեփանավան քաղաքի ԲԿ, որտեղ վերջինս նույնպես մահացել է:
Դավիթ Հակոբյանի վիճակը գնահատվում է որպես կայուն ծանր:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07:15-ին, մարվել՝ 07:25-ին: Բնակարանում այրվել են պահարանը, մահճակալը և հատակը, 1 սենյակն ամբողջությամբ:
Դեպքի վայրում են Ստեփանավանի ոստիկանապետ Արտակ Գյուրջինյանը, քաղաքապետ Միքայել Ղարաքեշիշյանը, Լոռու մարզի Ստեփանավանի քննչական խումբը: