Ամոթ է, որ 30 տարի անց աղետի գոտում դեռեւս տնակներում մարդիկ են ապրում․ Բաղդասարյանը՝ Գյումրիում
«Օրինաց Երկիր» կուսակցությունը քարոզարշավի շրջանակներում Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում է: Կուսակցության ցուցակը ղեկավարող Արթուր Բաղդասարյանն իր ելույթում նշեց, որ առաջարկում է մրցունակ սոցիալ-տնտեսական զարգացման ծրագիր:
«Հայաստանը 8 ամիս անց դեռեւս չունի երկրի զարգացման հստակ տեսլական, եւ մենք գտնում ենք, որ պետք է Հայաստանը կարողանա 21-րդ դարում դառնալ զարգացած, բարեկեցիկ պետություն»,- ասաց Բաղդասարյանը։
Բաղդասարյանը վստահեցնում է, որ քվեարկելով ՕԵԿ-ի օգտին՝ մարդիկ քվեարկում են ավանդների վերադարձի օգտին:
«Գյումրիում ստորագրված հուշագրի արդյունքում կառուցվեցին մեծաթիվ շենքեր, եւ մենք նաեւ ասում ենք՝ ամոթ է, որ 30 տարի անց աղետի գոտում դեռեւս տնակներում մարդիկ են ապրում»,- ասաց Բաղդասարյանը։