Խմբակցության բոլոր պատգամավորները եկել են, որ կողմ քվեարկեն: Քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծի քվեարկությանը մասնակցելուն։
«Մեր ամբողջ թիմն այստեղ է, որ բոլորն էլ տեսնեն ու ուրիշի սարքածը մեր վրա չդնեն։ Մեր խոսքը գործ է եղել, ինչ ասել, այն էլ արել ենք»,- նշեց նա։
Հարցին՝ մտավախություն չունի՞, որ ՀՀԿ-ն կրկին դեմ կքվեարկի նախագծին, Ծառուկյանն ասաց. «Մեզնից ինչ կախված է, որը պետք է մեր ժողովրդին, մենք պատրաստ ենք 31 պատգամավորով այստեղ անել։ Մենք մեր խոստումը կատարել ենք»։
Հարցին՝ ինչպե՞ս է գնահատում հաջորդ ԱԺ-ում հայտնվելու իրենց շանսերը, Ծառուկյանը պատասխանեց. «Մեր շանսերը կախված է մեր ժողովրդից։ Ոնց կմտածեն, ինչքան կմտածեն, այնքան էլ կտան»։
«Ծառուկյանն իր գործունեությունը հանձնել է կառավարման»,- լրագրողներին ասաց Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով վարչապետի այն հայտարարությանը, թե ի՞նչ գործ ունի գործարարը խորհրդարանում։
«Ի՞նչն է պատճառը։ Պարոն վարչապետը ձեզ ասեց, որ Ծառուկյանը մեծ սեփականատեր է, իր գործունեությունը հանձնել է կառավարման։ Եթե ինչ-որ բանով խանգարելու եմ իմ ժողովրդին, վնաս եմ բերելու, ես հրաժարվեմ, հարց չկա»,- ասաց նա։