ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մի շարք հրամանագրեր է ստորագրել, որոնցում ասվում է.
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաեւ «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Աշոտ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ ազատել տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնից:
Արծվիկ ՄԻՆԱՍՅԱՆԻՆ ազատել տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարի պաշտոնից:
Լեւոն ՎԱՀՐԱԴՅԱՆԻՆ ազատել սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնից:
Հրաչյա ՌՈՍՏՈՄՅԱՆԻՆ ազատել արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնից:
Արթուր ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻՆ ազատել գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից:
Արթուր ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻՆ ազատել էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարարի պաշտոնից:
Հիշեցնենք, որ այս նախարարների ազատման գրությունները՝ ուղղված նախագահին Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրեց երեկ՝ հենց դրսում, Բաղրամյան պողոտայում: