Երևանում և 6 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6 ժամյա պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 28-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Խաչատրյան փ. 27, 27/1, 29, 29/1, 33 շենքերը և թիվ 33 սեփական տունը, Թբիլիսյան խճուղու 1/8, Մալխասյանց փ. 1, 3, Մամիկոնյանց փ. 51, 62 շենքերը, Սարկավագի փ. 1-24, Հ. Էմինի 1-9, 99-120 Սև Քարեցի Սաքո փ. 59-92, սեփական տները, թիվ 5 մանկական հիվանդանոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աթոյան փ. 45-107 սեփական տները և թիվ 12/3 շենքը, Աթոյան անցուղու 12. 14, 16, 18, 20 սեփական տները և թիվ 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 10/4 շենքերը, Դիմիտրովի փ. 75-82, 76, 78, 78/1, 78/2, 80, 89, Էրեբունու փ. 21, 21/1, 23 շենքերը, Նոր Արեշ 11փ. 35-63 սեփական տները և 72 շենքը, Նոր Արեշ 22փ. 15-42 սեփական տները, թիվ 43, 45 ավտոմատ հեռախոսակայանները, «Անահիտ» միավորումը, Աղի Հանքի՝ Մետրոյի թիվ 20 հանրակացարանի շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հալաբյան փ. 19, 23, 25, Էստոնական փ. 3, 5, 9, Արարատյան 2-րդ զանգվածի 1, 2, 4 շենքերը,
10։30-16։30 Աբովյան փ. 30, 32, 34, 34Ա, 36, Մոսկովյան փ. 7, 9, Արշակունյաց պող. 16, 16Ա, Խորենացի փ. 26, Ամիրյան փ. 18, 18Ա, Մաշտոցի պող. 11, 15, Բյուզանդի փ. 83-97 շենքերը, Կողբացի փ. 30, Տերյան փ. 1, 3Ա շենքերը՝ մասնակի, Սայաթ Նովա նրբանցքի 76-84, Բրյուսովի փ. 5-20 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Ավան՝ 5-րդ և 10-րդ փողոցների սեփական տները, Ավան Առինջ՝ Տաշքենդի փ. 7, 9, 26 շենքերը, թիվ 6 մսուր մանկապարտեզը, թիվ 180 դպրոցը, Աղի Հանքի՝ թիվ 16 թույլ տեսողների դպրոցը, գիշերօթիկ դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Լեռ Կամսար փ. 30, Սոսեի փ. 52Ա, 54Ա, Վ. Անտառային փ. 33, Ա. Խաչատրյան փ. 23, Դրոյի փ. 5, 7, 9, 11, Ահարոնյան փ. 22, Գ. Նժդեհի փ. 26, 28, 30, 30Ա, 30Բ շենքերը, Շենգավիթ վարչական շրջանի թաղապետարանի շենքը, Ն. Չարբախի 12, 14, 15 փողոցների սեփական տները Զեյթուն 14փ. 28-62 սեփական տները, «Ադամյաններ» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Սևակավան, Արալեզ, Նոր Կյանք գյուղերը՝ մասնակի,
10։00-15։00 Սիփանիկ, Մարմարաշեն գյուղերը՝ մասնակի,
10։30-16։00 Քաղցրաշեն, Նարեկ գյուղերը՝ մասնակի,
10։00-16։00 Արենի գյուղը մասնակի,
11։00-14։00 Հրազդան քաղաքի, Միկրոշրջանի թաղամասի 53-65 շենքերը, թիվ 9 դպրոցը, թիվ 9 մանկապարտեզը և Ջրառատ թաղամասը՝ մասնակի,