ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հայտնի գաղտնալսման գործով հարցաքննվել է: Այս մասին ԱԺ-ի 100-ամյակի միջոցառման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Նշենք, որ գաղտնալսման հրապարակումից հետո ՀՀ գլխավոր դատախազությունը քրեական գործ հարուցեց նաեւ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309 հոդվածով (պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը), որն ըստ էության վերաբերում է ԱԱԾ տնօերնին եւ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանին: Այս գործը եւս քննում է ՀՀ քննչական կոմիտեն:
«Ես չեմ կարող որեւէ բան ասել: Ես փաստաթուղթ եմ ստորագրել նախաքննական գաղտնիք չհրապարակելու մասին»,- ասաց Վանեցյանը՝ հրաժարվելով այլ հարցերի պատասխանել:
Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ հրապարակվել էր ԱԱԾ տնօրենի եւ ՀՔԾ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնի ձայնագրությունը: Խոսակցության ընթացքում քննարկվում են Մարտի 1-ի գործին առնճչվող մի շարք հարցեր, մասնավորապես, խոսք է գնում Քոչարյանի եւ Խաչատուրովի խափանման միջոցների մասին: