Քոչարյանի առանձնատան ու գրասենյակի խուզարկությանը ՀՔԾ-ն կարևորություն չի տվել. պարզաբանում
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատանն ու գրասենյակում տեղի ունեցած խուզարկությունների մասին ՀՔԾ հաղորդագրությունից հետո վերջինիս գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հայտարարել էր, որ այդ խուզարկությունները 3 շաբաթ առաջ են իրականացվել ու այդ մասին հիմա հայտնելը միտումնավոր է: Ի պատասխան՝ Հատուկ քննչական ծառայությունը պարզաբանում է ներկայացրել, որում ասվում է.
Չկարևորելով Ռոբերտ Քոչարյանին պատկանող առանձնատանն ու գրասենյակում 2018 թվականի օգոստոսի 6-ին կատարված խուզարկության հանգամանքը` ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն այդ մասին պաշտոնական հաղորդագրություն չէր տարածել, սակայն հաշվի առնելով 2018 թվականի օգոստոսի 20-ին զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներից ստացված բազմաթիվ հարցումները` ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն ընդամենը հաստատել է նշված տարածքներում Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում կատարված խուզարկության փաստը: