Կսպասենք մինչեւ հուլիսի 25-ը. ՀՔԾ պետը՝ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու մասին
Վկային հարցաքննության կանչելու, վկային հարցաքննելու ընթացակարգերը հստակ սահմանազատված են քրեական դատավարության օրենսգրքով, տեսակապով, տեսազանգով, որեւէ այլ եղանակով հարցաքննելու հնարավորություն օրենսգիրքը չի նախատեսում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելուն: Նա ասաց. «Կսպասենք մինչեւ ամսի քսանհինգը»:
Ինչ վերաբերում է հարցազրույցը տեսաձայնագրելուն, իսկ հետո, ըստ անհրաժեշտության այն հրապարակելուն, նա ասաց
«Դա վարույթն իրականացնող մարմինն է որոշում, կքննարկվի»:
Անդրադառնալով Միքայել Հարությունյանի մեղադրանքի վերաորակման հնարավորությանը, նա ասաց, որ իր կարծիքը հայտնել է այդ մասին եւ այն չի փոխել:
Խոսելով Դավիթ Հարությունյանի գնահատականի մասին, թե իրավապահների գործողությունները Սահմանադրության խախտմամբ է եղել, նա ասաց, որ Դավիթ Հարությունյանը իրավաբան է եւ իր կարծիքն իրավունք ունի ունենալ, սակայն ինքն այն չի կիսում:
ՀՔԾ պետը հայտնեց, որ այլ բարձրաստիճան անձինք հրավիրվել են հարցաքննության, սակայն անուններ չցանկացավ նշել: Հարցին, թե հնարավոր կլինի բացահայտել մարտի 1-ը, նա ասաց, որ լավատես է: