Մ. Գրիգորյանի կինը՝ Նազիկ Ամիրյանը, թաքնվում է քննությունից. ոստիկանները նրան են փնտրում
ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի կինը՝ Նազիկ Ամիրյանը, ըստ էության, թաքնվում է նախաքննական մարմնից:
Բանն այն է, որ արդեն մի քանի օր է Նազիկ Ամիրյանին ձերբակալելու որոշում է կայացվել, սակայն ոստիկաններին չի հաջողվում նրան հայտնաբերել ու արգելանքի վերցնել:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը մեր զրույցում ասաց, որ ձեռնարկվում են որոնողական միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշենք, որ Նազիկ Ամիրյանին ձերբակալելու որոշում է կայացրել ՀՔԾ քննիչը: Նա որպես կասկածյալ է ներգրավվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 2-րդ մասով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերելը, կրելը, կամ փոխադրելը): ՀՔԾ-ից չհաջողվեց այս պահին տեղեկանալ, թե արդյո՞ք Նազիկ Ամիրյանը որպես մեղադրյալ ներգրավվել է, թե՞ ոչ, եւ նրա նկատմամբ հետախուզում հայտարարվել է, թե՝ ոչ:
Ինչ վերաբերում է նրա ամուսնուն՝ Մանվել Գրիգորյանին, ապա նա մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերի զենք, զինամթերք պահելու եւ խոշոր չափի հափշտակություններ կատարելու համար։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ԱԺ արտահերթ նիստում միջնորդագիր ներկայացնելիս նշել էր, որ ձեռք բերված ապացույցները հիմք են տալիս Մանվել Գրիգորյանի գործով մեղադրանք առաջադրելու` ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ իր կնոջ`Նազիկ Ամիրյանի, դստեր`Այծեմնիկ Գրիգորյանի, Էջմիածին քաղաքի բնակիչներ Սեյրան Ազարյանի, Արմեն Հակոբյանի եւ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ իրեն պատկանող առանձնատներում պահելու համար: Ինչպես նաեւ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար: Այս գործով արդեն իսկ կա երկու մեղադրյալ՝ Մանվել Գրիգորյանը եւ նրա բարեկամ Արմեն Հակոբյանը: