Հուսով եմ՝ ՀՖՖ նախագահի ընտրությունը երկրպագուների սրտով կլինի. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունները ֆուտբոլասերների սրտով կլինեն: Այս մասին նա նշեց երեկ՝ հունիսի 25-ին: Վարչապետը ֆեյսբուքի ուղիղ եթերով պատասխանում էր քաղաքացիների հարցերին: Դրանցից մեկը վերաբերում էր ՀՖՖ նախխագահ Ռուբեն Հայրապետյանին: Ընդհանրապես երկրպագուների մի հատված դժգոհ է նրա գործունեությունից եւ սպասում է հրաժարականին: Օգտատիրոջ հարցը հենց դա էր, թե երբ է վերջինս հեռանալու:
«ՀՖՖ-ն, ինչպես գիտեք, հասարակական կազմակերպություն է, եւ որքան ես տեղյակ եմ, առաջիկայում նախատեսված են ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրություններ, եւ ես հույս ունեմ, որ տեղի կունենան այնպիսի ընտրություններ, որ ՀՖՖ անդամների եւ ընդհանրապես ֆուտբոլասերների սրով կլինեն: Բայց այդ հարցով պետք է զբաղվեն ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կազմում գտնվող կազմակերպությունները, մարդիկ, որոնք այդ ընտրությանը մասնակցելու եւ քվեարկելու են»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՖՖ-ում նախագահի ու գործադիր կոմիտեի ընտրություններ են լինելու մինչեւ 2019 թ. փետրվար ամիսը: Արտահերթ ընտրություններ պետք է լինեն, քանի որ մինչեւ 2019-ի փետրվար ՀՖՖ-ն պետք է իրավաբանական անձանց միությունից (ԻԱՄ) վերակազմավորվի հասարակական կազմակերպության (ՀԿ):