5 րոպե առաջ եմ իջեցրել. Մանվել Գրիգորյանի կնոջ վարորդը հերքում է ինքնասպանության լուրը
Զենք-զինամթերքի կասկածանքով երկու օր առաջ ձերբակալված ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի կինը՝ Նազիկ Ամիրյանը, այս պահին Երեւանում է, զբաղված է ամուսնու գործերով:
Այս մասին մեր զրույցում ասաց Ամիրյանի հեռախոսահամարին պատասխանած նրա վարորդը: «Ինչ-որ լսել եք, սուտ է, որովհետեւ հենց նոր եմ իրեն իջեցրել»,- ասաց նա:
Նշենք, որ որոշ լրատվամիջոցներ տեղեկություն էին հրապարակել այն մասին, թե Գրիգորյանի կինն ինքնասպանություն է գործել:
Տեղյակ է, ինչ են խոսում, բայց դա իրականությանը չի համապատասխանում. «Սուտ ա, տենց բան չկա, 5 րոպե առաջ եմ իրեն իջեցրել, իր հետ ամեն ինչ նորմալ է»,- ասաց վարորդը:
Նա ասաց, որ Նազիկ Ամիրյանն այժմ զբաղված է ամուսնու գործերով: Նշենք, որ ոստիկանությունից նույնպես մեր զրույցում ասել էին, որ այս պահի դրությամբ նման ահազանգ չունեն:
Նշենք, որ Մանվել Գրիգորյանի տանը հայտնաբերել էին մեծ թվով զենք եւ զինամթերք, ինչպես նաեւ քառօրյա պատերազմի ժամանակ բանակին նվիրաբերած օգնությունը, որից հետո ձերբակալվել է: