Այս պահին կառավարության արտահերթ նիստում քննարկվում է Ազգային Ժողովի պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն եւ նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի միջնորդագիրը:
Նիստում ելույթ ունեցավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ ասաց, որ ԱԱԾ բացահայտումը 3-րդ հանրապետության մեծամասշտաբ բացահայտումներից է:
«Բոլորդ գիտեք, թե ինչի առիթով ենք այսօրվա նիստը հրավիրել: Տեղյակ եք երեկվա իրադարձություններից, երբ Մանվել Գրիգորյանի տանը խուզարկություններ են տեղի ունեցել: Առանց անմեղության կանխավարկածը խախտելու ուզում եմ ասել, որ մենք գործ ունենք 3-րդ հանրապետության մեծամասշտաբ կոռուպցիոն բացահայտման հետ: Սա առանձնանում է նրանով, որ բացահայտումները ցնցող են հանրության համար: Հույս ունեմ, որ գլխավոր դատախազությունը պատշաճ մակարդակով կտանի քննությունը»,- ասաց վարչապետ Փաշինյանը: