Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է «The HALO Trust»-ի հոգաբարձուների խորհրդի անդամին
Հունիսի 6-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ռուպերտ Յանգերին:
Հանդիպման ընթացքում Ռուպերտ Յանգերը Մասիս Մայիլյանին է ներկայացրել ս. թ. մարտի 29-ին Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանում The HALO Trust-ի կողմից իրականացվող ականազերծման աշխատանքների ժամանակ տեղի ունեցած ականի պայթյունի հետ կապված քննության ընթացքը։ Կողմերը կարեւորել են «The HALO Trust»–ի զոհված աշխատակիցների ընտանիքի անդամների եւ վիրավորվածների սոցիալական  պաշտպանության ապահովումը:
Հանդիպմանը ներկա էին նաեւ «The HALO Trust»- ի տարածաշրջանային տնօրեն Էշլի Բոդին եւ արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնը: