Տվյալ պահի իշխանությունն է թելադրում խաղի կանոնները. Գագիկ Ծառուկյան
Այսօր «Մարզաձեւերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոնում» (նախկին «Միկա» մարզահամալիր) տեղի ունեցավ երեխաներին նվիրված «Մենք ապագա օլիմպիականներ ենք» նշանաբանով սպորտլանդիան‚ որը երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ կազմակերպել էր Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Լրագրողների հետ զրույցում Ազգային ժողովի Ծառուկյան խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն անդրադարձավ նաեւ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Երեւան Սիթի» սուպերմարկետների ցանցի հետ կապված կոռուպցիոն սխեմայի բացահայտման հարցին:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ի՞նչ կարծիք ունի այս մասին՝ Ծառուկյանը նշեց.
«Ցանկացած մարդ պետք է հասկանա եւ պատկերացնի՝ տվյալ պահին իշխանությունն է թելադրում խաղի կանոնները‚ բոլորն էլ գիտեն՝ ով ինչով է զբաղվում‚ ինչ է ներմուծում‚ արտահանում‚ ինքան փող է վաստականում: Խաղի կանոն է դրված եղել‚ մարդն ասում է՝ ինձ ասել են‚ ես արել եմ‚ հիմա խաղի կանոնը փոխվել է‚ պարոն վարչապետը նոր խաղի կանոն է դրել: Բոլորն այդ խաղի կանոնով պետք է անեն: Բոլորը գիտեն‚ նույնիսկ գիտեն՝ Ալեքսանյան Սամվելն ինչ ա շնչում‚ ինչ ա ուտում‚ ինչքան փող ա աշխատում ու որտեղից ինչքան‚ կարգուկանոնը դրել են‚ ինքն աշխատել է‚ ինքն էլ ասում է՝ ասել են այսպես‚ ես էլ այսպես արել եմ‚ նրան թույլ են տվել: Ցանկացած իշխանություն ի՛նքն է թելադրում խաղի կանոնները»: