ԱԺ-ում նոր պատգամավորները երդվեցին, նրանք առաջին անգամ մասնակցում են լիագումար նիստին
Ազգային ժողովի նորընտիր պատգամավորները երդմամբ ստանձնեցին պատգամավորի պարտականությունները: Պատգամավորներն ընթերցեցին հետեւյալ տեքստը.
«Հանուն համազգային նպատակների իրականացման եւ հայրենիքի հզորացման եւ բարգավաճման երդվում եմ՝ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջեւ ունեցած պարտավորություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը եւ օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության եւ շահերի պահպանմանը, անել ամեն ինչ քաղաքացիական համերաշխության, ազգային եւ համամարդկային արժեքների պահպանման համար»:
Պատգամավորի պարտականությունները երդմամբ ստանձեցին ԵԼՔ խմբակցության նորընտիր պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանը, Հրաչյա Հակոբյանը, Հովիկ Աղազարյանը, Հայկ Կոնջորյանը, ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Ռուզաննա Առաքելյանը, ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը:
Նորընտիր պատգամավորները խորհրդարանում փոխարինել են այն պատգամավորներին, ովքեր տեղափոխվել են նոր կառավարություն կամ ապրիլից Հայաստանում մեկնարկած շարժման ընթացքում մանդատից հրաժարվելու դիմումներ են ներկայացրել: Մասնավորապես, օրենսդիր մարմից գործադիր են գնացել Նիկոլ Փաշինյանը, Արարատ Միրզոյանը, Մանե Թանդիլյանը, Արտակ Զեյնալյանը, իսկ ՀՀԿ-ական Գրիգոր Ավարյանը եւ ՀՅԴ-ական Աղվան Վարդանյանը վայր էին դրել իրենց մանդատները: