ՀՀ նախագահի նստավայրում երդվեցին բոլոր նախարարներն ու փոխվարչապետերը (թարմացված)
18:25- «Հանուն համազգային նպատակների իրականացման եւ հայրենիքի հզորացման, երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջեւ ունեցած պարտականություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունն ու օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու շահերի (խաղաղության) ապահովմանը, հավատարիմ մնալ ՀՀ կառավարության անդամի բարձր կոչմանը»: Ահա այս տեքստով են երդվում ՀՀ նորանշանակ նախարարները:
18:20- Հայրենիքին հավատարմորեն ծառայելու երդում տվեցին առաջին հերթին ՀՀ 3 փոխվարչապետերը  այնուհետեւ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանը, առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, ԱԻՆ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը, բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանը, գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանը, էներգետիկ ենթակառուց­վածք­ների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը, ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Լեւոն Վահրադյանը, սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, ՏԿԶՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանը, էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը, տրանսպորտի եւ կապի նախարար Աշոտ Հակոբյանը, ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
18:00- ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի նստավայրում նորանշանակ նախարարները պատրաստվում են երդման արարողությանը:
Արդեն իսկ նախագահականին են մոտեցել ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուց­վածք­ների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը, Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանը, բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանը, Արտակարգ իրավիճակների նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը, Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, Կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը, Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
Նշենք, որ բոլոր նախարարները առաջին անգամ են երդվելու, նախկինում նման բան նախատեսված չի եղել, մեծ մասն էլ ծանոթ չեն նախարարական երդման տեքստին, թեպետ ոմանք առաջին անգամ չեն նախարարի պաշտոնում:
Բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանի խոսքերով, սա իր կյանքի երկրորդ երդումն է, առաջին անգամ երդվել է բանակում, Հրաչյա Ռոստոմյանը նշեց, որ եթե ներքուստ չլինի նվիրվածություն, երդումը այդ պարագայում ոչինչ չի փոխի: Արծվիկ Մինասյանը, որն աշխատել է Կարեն Կարապետյանի կառավարությունում եւս, նշեց, որ ամեն ղեկավար իր մոտեցումներն ունի, բայց կարեւորը ղեկավարի կողմից արդյունավետ տնտեսական համակարգ թողնելն է: